dip coating coater optical smoke density electronics development

Namáčecí zařízení pro dip-coating

Namáčečí zařízení slouží k přípravě tenkých vrstev namáčením pevného podkladového materiálu do roztoku. Naše namáčecí zařízení umožňují provádět namáčecí cyklus opakovatelně a přesně podle nastavených parametrů (rychlost namáčení a vytahování, koncové polohy, prodlevy mezi jednotlivými kroky apod.) Některé modely namáčecích zařízení dále umožňují udržet konstantní teplotu a vlhkost v namáčecí komoře. Zařízení je speciálně určeno pro laboratorní použití a je vhodné i pro malé počty vzorků.

Všechny modely mají schodné, intuitivní ovládání pomocí tlačítek a LCD displeje. Namáčecí cyklus je prováděn v jednom ze třech namáčecích režimů. Manuální režim umožňuje ruční řízení délky prodlev mezi jednotlivými namáčecími kroky. Automatický režim odměřuje prodlevy mezi jednotlivými kroky podle přednastavených parametrů. Jednoduchý automatický režim pak provede celý namáčecí cyklus na jedno stisknutí tlačítka.

Přístroj lze v případě potřeby řídit z osobního počítače připojeného prostřednictvím USB nebo sériové linky RS232. To umožňuje řídit průběh namáčení zcela podle požadavků uživatele, který tak není omezen standardními namáčecími režimy. Lze tedy například plynule měnit rychlost během nanášení vrstvy k dosažení nerovnoměrné tloušťky apod.

Coater 5 STD

Základní model namáčecího zařízení. Provedení rámu z nerez oceli, kryty z plexiskla. Zdvih vozíku 200mm, rozměry boxu 300x300x350 mm.

Coater 5 H

Model se zvětšeným zdvihem vozíku na 460mm. Rám z nerezové oceli, kryty z plexiskla nebo skla. Rozměry boxu 300x400x600. Tento potahovací box lze zavěsit na zeď. To umožňuje podvěšení nádoby s potahovacím roztokem do speciální příruby ve dně boxu. Celý zdvih přístroje lze pak použít pro potahování. Vhodné zejména pro potahování tenkých vzorků jako jsou optická vlákna apod. Box je dostatečně těsný pro plnění dusíkem nebo jiným inertním plynem. Na přání lze vybavit vstupy pro manipulační rukavice.

Coater 5 AC

Model namáčecího zařízení se stabilizovanou teplotou a vlhkostí uvnitř potahovací komory. Zdvih vozíku 200mm. Rozsah teploty 10 až 40 stupňů, rozsah relativní vlhkosti 10% až 90%.

Nestandardní zařízení

V případě. že žádné z nabízených zařízení nevyhovuje vašim speciálním požadavkům, můžeme zařízení upravit, případně navrhnout nové zařízení zcela podle vašich požadavků.